Dieta śródziemnomorska

Mówi się, że spośród wszystkich diet na świecie zdecydowanie najzdrowsza okazuje się dieta japońska, ale tuż za nią w kolejce do miana najbardziej wartościowych programów żywieniowych ustawia się dieta śródziemnomorska. Powód? Co takiego jest w niej zawarte, że faktycznie zasługuje ona na miano aż tak cennego programu żywieniowego? Sprawdzimy to w poniższych fragmentach.
Dieta śródziemnomorska jest bardzo charakterystyczna, ponieważ jest bardzo znana powszechnie i chętnie wybierana nie tylko przez Hiszpanów czy Włochów i Greków, ale i narody zupełnie niezwiązane z klimatem śródziemnomorskim. To niesamowicie zdrowy system jedzenia, jaki wyszczególniany jest przez ekspertów sferze dietetyki na całym globie, stąd taka popularność omawianego jadłospisu. Przejdźmy jednak do konkretów, co takiego dieta śródziemnomorska może zdziałać na zdrowie? Na pewno jest ona idealna na odchudzanie, więc polecana z czystym sumieniem może być osobom próbującym zrzucić zbędną tkankę tłuszczową. Jest to także pełna cennych właściwości dieta rekomendowana osobom z cukrzycą typu 2 oraz mającym kłopoty z należytą pracą układu krążenia.
Choroby wywoływane fast foodami mogą być skutecznie eliminowane i ograniczane, kiedy postawimy na wartościowy jadłospis śródziemnomorski.

Jest to sposób na zdrowe ale i smaczne zarazem redukowanie kalorii na co dzień przyjmowanych i dostarczanych organizmowi. Powoduje szybką utratę masy ciała, ale i wyrabia wielorakie pozytywne nawyki żywieniowe, za które osoby na stałe obstające przy tego typu programowi żywienia są wyraźnie chwaleni. Najważniejsza zasada to w tym przypadku spożywanie jak największej ilości produktów pochodzenia w pełni naturalnego czyli warzyw i owoców, ale też orzechów, nasion, produktów zbożowych. Jeśli chodzi o mile widziane proporcje, to warzywa i owoce musza być podstawą większości potraw, zwłaszcza minimum dwóch posiłków jedzonych w ciągu dnia.
Artykuł dzięki: