Mam chore nerki. Co powinienem jeść?

Osoba, która ma problemy z nerkami musi odpowiednio się odżywiać. Konieczne jest, żeby uwzględnić takie produkty w jadłospisie, jakie będą wiązały się ze stanem naszych nerek, czyli stopniem zaawansowania naszego schorzenia. Na czym powinna opierać odpowiednio dobrana dieta na chore nerki? Sprawdź to w dalszych częściach poradnika.
Na pewno bardzo ważne jest dostarczanie w takim programie żywieniowym właściwych składników takich mikroelementy oraz makroelementy. Kluczowe jest zapewnienie organizmowi, a w tym naszym nerkom nie za wysokiego poziomu potasu, fosforu oraz sodu i białka. Możemy przygotowywać samodzielnie potrawy i wtedy byłoby to najlepszego rozwiązanie, jednak nie zapominajmy też o suplementach diety, jakie również są mile widziane. Najpoważniejszy stan to przewlekła choroba nerek, która wynika w głównej mierze ze zniszczenia struktur nerek.

W następstwie takiego stanu pojawia się często uszkodzenie pracy układu moczowego. Kiedy natomiast wdrożymy zdrowa dietę, możemy złagodzić niepokojące i wywołujące dyskomfort problemy zdrowotne.
Dieta dla osób chorujących na wiążące się z dużym zagrożeniem dolegliwości nerek musi opierać się na restrykcyjnym przestrzeganiu paru bardzo ważnych zasad. To wszystko, jak już wyżej wspomnieliśmy, zależne jest zwłaszcza od naszego stanu nerek, ale nie zaszkodzi profilaktyka, kiedy tylko jakikolwiek problem z nerkami zaczyna się rozwijać. Dieta powinna opierać się na białku w dużo mniejszej ilości, podobnie jak sodu, fosforu i potasu. Nie solimy, ale pijemy za to więcej moczopędnych produktów, na przykład piwa wysokiej jakości.
Artykuł dzięki: