Dieta OXY

Do najpopularniejszych ostatnimi czasy diet z pewnością i bez wątpienia zaliczyć należy dietę białkową, która określana jest dietą Dukana. W ślad za tym typem jadłospisu odchudzającego osoby z nadwagą stworzony został jeszcze inny system żywienia, który bardzo szybko zyskał również wyjątkowo duże rozpowszechnienie wśród osób dbających o linię i chcących zrzucić zbędne kilogramy oraz pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Mowa mianowicie o diecie OXY. Na czym ona polega i co ma wspólnego z dietę Dukana, która prowadziła we współczesną dietetykę istną rewolucję?
Jako dietę OXY rozumie się program żywienia, jaki trwa optymalnie cztery tygodnie. Jest to dieta bazująca na spożywaniu w dużym stopniu białka, w zasadzie wyłącznie białka.

Okazało się bowiem, że dieta Dukana chociaż niewątpliwie była bardzo skuteczna i odchudziła społeczeństwa rozmaitych krajów na całym świecie, w konsekwencji mocno wyniszczała organizm odchudzających się i wiernie się jej trzymających, prowadząc przede wszystkim do nadmiernego zakwaszenia organizmu. W przypadku diety OXY mowa zaś o modyfikacjach, które mają polegać na wyeliminowaniu tego, co w diecie Dukana było szkodliwe i niewłaściwe.
A zatem przejdźmy do faktów- dieta OXY opiera się na białku, ale jest bezpieczna dla organizmu osoby ja stosującej. Opiera się na tak zwanej diecie białkowo-rotacyjnej, a więc wiąże się z intensywnym spożywaniem białka, ale także nie zapomina się w niej o stosownej ilości cennych dla nas makroskładników. Jest efektywna jak żadna inna, bowiem zapewnia zdrowe chudnięcie, ale w dużo szybszym czasie niż jakikolwiek inny program dietetyczny.
Artykuł dzięki: