Dieta MIND

Mind dieta to jedna z charakterystycznych form żywienia, która obecnie zyskuje coraz większe grono zainteresowanych. Jest ona już zarówno przez testujących ją, jak i dietetyków i specjalistów z zakresu szeroko rozumianej medycyny stawiana na równi z tak skutecznymi jadłospisami jak dieta Cambridge oraz dieta kapuściana. Na czym opiera się specyfika tego programu żywieniowego?
Dieta Mind jest czymś, co nie ma w sobie żadnych skutków ubocznych i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości i nie tylko dlatego, że nie znaleziono żadnych przypadków negatywnego wpływu na zdrowie u osób stosujących ten program żywienia. Po prostu, to czyste zdrowie i w pełno wartościowe, zbilansowane jedzenie. Dieta mind to zestawienie dwóch najbardziej cennych diet współczesnego świata, a mianowicie jadłospis jest oparty zarówno na diecie DASH jak i diecie śródziemnomorskiej. Podstawą śniadaniówki w tym wypadku okazuje się na przykład zdrowe musli, płatki z napojami ryżowymi, granola i jogurty. Warto w nią włączać sezonowe owoce świeże.

Dieta tego rodzaju nieprzypadkowo ma nazwę mind, która odnosi się przecież do angielskiego określenia mind czyli umysł. Poprzez zbilansowane i zróżnicowane, ale też skrupulatnie dobierane posiłki i wartościowej jakości produkty spożywcze możemy zatroszczyć się bez wątpienia o stan naszej koncentracji o dobrą pamięć, szybkie zapamiętywanie i lepszy wysiłek intelektualny, zwiększając swoje możliwości intelektualne.
Dieta mind wiąże się zwłaszcza z intelektem, więc jest to dieta zalecana u osób, które chcę chronić swój mózg przed chorobą Alzheimera. Autorem tego programu żywieniowego jest Martha Clare Morris, która mocno związana jest z Uniwersytetem Rush w Chicago, przeprowadzając tam wnikliwe badania. Profesor z zakresu epidemiologii stwierdziła, że korzystanie z mixu diety śródziemnomorskiej oraz DASG pozwala na ograniczenie ryzyka wystąpienia choroby serca oraz rozwoju cukrzycy. To sposób na skuteczna profilaktykę w naturalny sposób, bez konieczności faszerowania organizmu rozlicznymi typami suplementów.
Artykuł dzięki: