Dieta Gersona – na czym się opiera?

Jeżeli chodzi o dietę Gersona to raczej nie jest to termin szeroko rozpowszechniony tak jak przykładowo bijąca rekordy popularności od dawien dawna dieta Dukana, która mimo, że ostatecznie okazała się bardzo wyniszczająca organizm człowieka, jest jednak dość skuteczna i odchudziła spore grono społeczeństwa zmagającego się z wyraźna nadwagą. Niemniej jednak z dietą Gersona jest zupełnie inaczej – efektywna, ale zupełnie inna niż standardowy system żywienia odchudzającego.
Dieta Gersona to swego rodzaju kuracja o charakterze medycznym, która jest stosowna jako przejaw działania profilaktycznego w przypadku zdiagnozowania u pacjenta nowotworu. Nie ma w zasadzie większego znaczenia to, o jakim rodzaju raka mowa. Zawsze dieta Gersona jest dodatkowym narzędziem, z którego naprawdę warto skorzystać, mogąc sobie znacząco poprawić samopoczucie, komfort i jakość życia na co dzień, a nawet być może przyczynić się w dużym stopniu do ograniczenia skali rozprzestrzeniania się choroby czy przechodzenia na bardziej zaawansowane stadium.

W zasadzie nie ma się co łudzić, że dietą Gersona czy jakąkolwiek inną kompletnie wyleczymy się naturalnym sposobem z nowotworu, ale na pewno sobie nie zaszkodzimy.
Terapia Gersona jest specyficzną dietą stworzoną wraz z początkiem dwudziestego stulecia. Jej autorem jest niemiecki specjalista z dziedziny onkologii, tj. Max Gerson, dlatego też jadłospis, jaki on opracował nosi jego nazwisko. Nie tylko rak może być wspomagany w leczeniu dietą stanowiąca wynik badań i analiz Gersona, ale też jest to skuteczny sposób na wyeliminowanie szeregu innych dolegliwości.
Artykuł dzięki: