Strona www mobile-friendly

Dzwonienie w uszach Objaw - Co jeśli dzwonienie w uszach była spowodowana guzem mózgu

neuromas akustyczne (zwane również przedsionkowy nerwiaka) są guzy mózgu, które są dzwonienie w uszach objaw poważniejszego problemu. Nie wszystkie objawy dźwięki uszy są guzy, ale zawsze należy mieć nosa uszu i gardła (ENT) lekarza uruchomić dokładną zestaw testów, aby wykluczyć takie nerwiaka słuchowego, ponieważ są one formą nowotworu mózgu.

Często ludzie myślą, hałasy, które słyszą w uszach są tymczasowe i nie warto się z lekarzem zaangażowany. To dlatego, że myślą, że ten szum lub dzwonienie w uszach objaw jest tymczasowy problem medyczny. W rzeczywistości, dzwonienie lub szum słychać jest naprawdę objawem innej poważniejszej warunkiem, że nie należy lekceważyć.

Jeden z tych ciężkich warunkach może być mającą nerwiak nerwu słuchowego, które jest rak mózgu. Mając na rozpoznanie guza mózgu jest najbardziej niepokojące, ale trochę pewność, wiedząc, że guzy te są łagodne lub nie nowotworowych. O sześć procent wszystkich guzów mózgu są łagodne schwannoma nerwu przedsionkowo-ślimakowego.

Jeśli nie z innego powodu, aby skonsultować się z lekarzem, dzwonienie w uszach twój są objawy innego podstawowego problemu zdrowotnego jak wysokie ciśnienie krwi, problem tarczycy, problemy cholesterolu, a także mając guza mózgu. Te przedsionkowe nerwiaka znajdują się w głąb czaszki obok ośrodków nerwowych. Zazwyczaj lekarz zaleci usunięcie tych nowotworów.

Dobrą wiadomością jest to, że około 10 w każdym milion osób opracowanie nerwiaka słuchowego. Złą wiadomością jest to, że im większy guz, tym bardziej prawdopodobne, że cierpi na utratę słuchu. W rzeczywistości może być już przeżywa pewną utratę słuchu w uzupełnieniu do dzwonienia w uszach objawu.

Jest to wezwanie Stan neurofibromastosis Typ II (NF2), która jest chorobą dziedziczną. NF2 charakteryzuje się guzów, które rosną na nerwy, które mogą wpłynąć na twarz i funkcje słuchowe. Nie wszyscy pacjenci z przedsionkowego nerwiaka mają NF2. Ich wpływ tylko guzy nerwów słuchowych, więc operacja nie powinna hamować nerwów twarzy i ruchu.

Gdy guz mózgu osiągnie określoną wielkość musi być usunięty chirurgicznie. W niektórych przypadkach rozprawa zostanie zachowany, ale nie we wszystkich przypadkach. Jeśli aparat jest uratowane, nie będzie lepiej niż było, gdy guz był w twojej głowie. W rzeczywistości może być gorszy.

Więc nie masz. Nie lekceważ alarm kompensat przez dzwonienie w uszach objaw poważniejszego, towarzyszącą chorobą jak nerwiaka słuchowego. Może to być coś mniej dramatyczny też, jak wysoki poziom cholesterolu, które trzeba leczyć, ale chodzi o to - nie ignorować popping, szum lub dzwonienie w uszach.

Wpis zawdzięczamy nasza strona www

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *