Responsywnosc - jak to dziala?

wpis w: Realizacje | 0

Responsywnosc - jak to dziala?

African American Kołdry Czy wielka inwestycja w sztuce

Być może jednym z największych umiejętności Afroamerykanów, zanim zostali wyzwoleni od swych kajdan niewoli była sztuka tkania włókienniczego. Jednak była to umiejętność, która nie była znana jako historycy pożyczył swoją uwagę na ich języków, zwyczajów i wierzeń religijnych. Początkowo ludzie będą podtrzymywać tradycję tkania włókienniczych, jednak po Afrykanie były sprzedawane jako robotnicy na amerykańskiej ziemi, wiele rzeczy zmieniło.

Afroamerykanie niewolnicy byli zmuszani do pracy na plantacji ziemie swoich panów niewolników w celu dostarczenia na świecie popyt na uprawach, takich jak cukier, tytoń, indygo, ryż i wiele innych. Afrykanie byli ponad pracował i nieludzko traktowani. Tak więc gdzieś w tym procesie mężczyźni nie przywiera do tradycji tkactwa kołdry Afro-Amerykanów. To już zajęta przez kobiety.

Ze względu na handlu niewolnikami ich tkaniny były także wymieniliśmy silnie całych Karaibach, w Ameryce Środkowej i południowej części Stanów Zjednoczonych. W ten sposób tradycje każdego odrębnego regionu stały wymieszane. Więc kiedy wcześnie Afroamerykanów pikowania stał się tradycją było już połączenie włókienniczych tradycji odzwierciedlających artystyczną ekspresję afrykańskiej estetycznych, religijnych i kulturowych tradycji.

Zakup African American Quilt ilustruje własnego uznania dla historii kultury. W czasach niewolnictwa Afroamerykanów Kołdry zostały wykorzystane jako metody komunikacji. Wiele abolicjonistów by utkać mapy i punkty gwiazda, która będzie służyć jako wytyczne do niewolników, tak aby mogły uwolnić się od ich ucisku panów. Kilka kołdry wykazywać także fuzję kultur z Afrykanami, którzy w obrocie z Karaibów i Ameryki Południowej właścicieli plantacji. Ta synchronizacja kultury i religijnych praktyk zostały również wykazane w ich twórczości artystycznej na tych kołder.

Inne Afroamerykanie kołdry mówią o swoich praktykach religijnych i przekonań. Na przykład stosowanie kształtów, takich jak diamenty i okręgów symbolizuje etapy życia, przy czym punkty diamentu na przykład reprezentujących narodzin, wzrostu, śmierci i odrodzenia. Te afrykańskie tkacze, którzy wierzyli w istnienie złych duchów stosowany również te kołdry jako sposób wyrażania tego i tworząc często rozpraszających dla duchów.

Afroamerykanie Kołdry nie może otrzymać należnego kredytu jako formy ekspresji artystycznej, która pochodziła z Afryki, który został zniewolony. Inwestowanie w African American Quilt oznacza, że ? ?właściciel docenia talent artystyczny i reprezentacji tych osób.

Wpis zawdzięczamy prolina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *